Ιστολόγιο ΠΑΟΚ Αρναίας

Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

20η Αγωνιστική (εξ αναβολής)

ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ – ΠΑΟΚ ΑΡΝΑΙΑΣ 2-3

Πολύ σημαντική νίκη για τον ΠΑΟΚ Αρναίας μέσα στην έδρα της Μ. Παναγίας που κυνηγάει τη συμμετοχή της στα play-off.

Έχοντας τον αέρα ευνοϊκό στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΠΑΟΚ κυριάρχησε. Το σκορ άνοιξε ο Καραγιάννης στο 20ο λεπτό με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Η ομάδα της Παναγίας αντέδρασε αρχικά έχοντας δοκάρι και στη συνέχεια ισοφαρίζοντας στο 30ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι και ξαναβρέθηκε μπροστά στο σκορ με 1-2 μετά από  φάουλ του Γαλαθρή στο 40ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Παναγίας προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ και για ένα εικοσάλεπτο πίεσε την ομάδα του ΠΑΟΚ, χωρίς όμως ουσιαστικά να κάνει φάσεις. Σε αυτό το διάστημα ακυρώθηκε τέρμα της Παναγίας, σωστά, ως off side.

Ο ΠΑΟΚ σε μια αντεπίθεση στο 70ο λεπτό μετά από ωραία προσπάθεια του Στόικου και τελείωμα του Λαμπρινού έκανε το 1-3, ουσιαστικά κλειδώνοντας το παιχνίδι.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 86’ με μακρινό φάουλ από το χώρο του κέντρου, με τη βοήθεια του αέρα.

ΠΑΟΚ Αρναίας (Μπιζέτας – Κεχαγιάς) Χάβος Δ. – Γαλαθρής – Δημητριάδης – Καραγιάννης (85’ Καλτσός) – Κεχαγιάς – Λαμπρινός – Μπιζέτας – Ντούσκου – Στόικος Ασ. – Στόικος Χ. – Χάβος Γ.