Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

14η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ 1-0 (0-0)
49’ Ντούσκου (1-0)

Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, κάτι που είχε φανεί και στο πρώτο παιχνίδι. Παρόλα αυτά ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε να νικήσει και η ομάδα του Προδρόμου ήταν μέχρι το τέλος μέσα στο παιχνίδι. Πολύ καλή εμφάνιση από τον ΠΑΟΚ, πολλές ευκαιρίες αλλά και αδυναμία στο σκοράρισμα. Το πρώτο ημίχρονο σπαταλήθηκε και το σκορ έμεινε στο 0-0.
Πιο δυνατά μπήκε ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 49ο λεπτό με τον Ντούσκου. Στη συνέχεια συνέχισε την πίεση κυνηγώντας και άλλο γκολ, κάτι όμως που δεν κατάφερε να πετύχει ως το τέλος. Με αυτό τον τρόπο η αντίπαλη ομάδα ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τέλος κυνηγώντας ένα γκολ που θα της έδινε το πλεονέκτημα της έδρας στα play-off. Μετά από αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ έχει το πλεονέκτημα της έδρας στα play-off με αντίπαλο την ομάδα του Προδρόμου.