6η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ 3-3 (3-1)
3’  (0-1)
32’ (1-1) Νικολής
35’ (2-1) Ρεπάνης (πεν)
45’ (3-1) Ντούσκου
55’ (3-2)
90’ (3-3)

Μόλις στο 3ο λεπτό βρέθηκε ο ΠΑΟΚ πίσω στο σκορ μετά από λάθος της άμυνας σε εκτέλεση φάουλ από πλάγια. Στη συνέχεια δημιούργησε και έχασε αρκετές ευκαιρίες μέχρι το 32ο λεπτό που ισοφάρισε ο Νικολής με πλασέ μετά από σέντρα του Ντούσκου. Στο 35ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτυ του Ρεπάνη προηγήθηκε με 2-1. Το πέναλτυ το κέρδισε ο ίδιος. Στο 45ο λεπτό φάνηκε ο ΠΑΟΚ να καθαρίζει το παιχνίδι μετά από διείσδυση του Ντούσκου και ωραίο τελείωμα.

Ίδια εικόνα του παιχνιδιού και στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να δημιουργεί και να χάνει πολλές ευκαιρίες ενώ οι Ελπίδες μείωσαν στο 55ο λεπτό και ισοφάρισαν στο 90ο λεπτό μην αφήνοντας στον ΠΑΟΚ πολλά περιθώρια για αντίδραση. Στο 52ο λεπτό αποχώρησε τραυματίας ο Νικολής, ενώ η ομάδα των Ελπίδων αγωνίστηκε από το 68ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακα.